Продавець "Крео-Стиль" Інтернет-магазин" опалювального,економно-кліматичного обладнання та послуг розвиває свій бізнес на Prom.ua 6 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
394 відгуків
+380 (66) 703-87-84
+380 (68) 488-48-36
Куропятникова 15, Кропивницький, Україна
kreostyle.com.ua
Залишити відгук

Інвертори з чистою синусоїдою

ЩО ТАКЕ ІНВЕРТОР?

Інвертор — це пристрій, що перетворює постійний струм напругою 12 вольтів (або 24 вольти) на змінний струм напругою 220 вольтів. Джерелами постійного струму можуть бути акумуляторні батареї з напругою 12 вольтів або сонячні батареї з напругою 24 вольти.

Інвертор є пристроєм, що використовує енергію з однієї або декількох акумуляторних батарей, зазвичай глибокого циклу, і перетворює її на використовувану електричну енергію. Для забезпечення постійної роботи інвертора батареї потрібно періодично заряджати. Для цього можна використовувати автомобільний або стаціонарний генератор, зарядний пристрій, під'єднаний до мережі 220 вольтів, або альтернативні джерела енергії, як-от сонячні панелі, вітряний млин тощо.

Де та навіщо використовують інвертор?

Інвертор — це пристрій, що дає змогу отримувати електроенергію з акумуляторної батареї та перетворювати її на 220 вольтів. Найпоширеніше та найпростіше використання інвертора — це використання його як резервного джерела електроенергії від автомобіля. Для цього інвертор під'єднується до акумуляторної батареї автомобіля й приєднується до нього будь-який електричний прилад, що працює від мережі 220 вольтів.

Інвертор може живити побутову техніку, як-от електроприлади, комп'ютер, телевізор, холодильник та інші. Його можна використовувати в будь-якому місці, де є доступ до акумулятора та його заряджання, наприклад, на дачі, під час поїздок або в разі аварійного вимкнення електропостачання.

Отже, у разі вимкнення електропостачання на дачі можна використовувати інвертор і акумуляторну батарею, щоб забезпечити електроенергією будь-які прилади, включно з телевізором, холодильником та іншими, й отримати доступ до електроенергії, коли це необхідно.

Інвертор можна використовувати для автономного живлення електроінструмента на будівництві або ремонті об'єктів, де немає доступу до мережі 220 вольтів. Також система безперебійного живлення з акумуляторними батареями й інвертором може забезпечити живлення освітлення й приладів удома у разі вимкнення зовнішньої мережі, а після її відновлення — автоматично заряджати акумулятори. Особливою зоною застосування інверторів є системи живлення на сонячних батареях, що перетворюють постійний струм 24 вольти на побутовий змінний струм 220 вольтів за допомогою інвертора.

Інвертор чи генератор?

Можна використовувати як генератор, так і інвертор як резервне джерело живлення. Однак інвертор має деякі переваги, як-от брак шуму, брак потреби в бензині або дизпаливі, а також мінімальні вимоги до обслуговування через брак рухомих деталей. У деяких випадках генератор може використовуватися для заряджання акумуляторних батарей в інверторних системах, зокрема в системах безперебійного живлення котеджів.

Основні характеристики інверторів?

Потужність — це майже основна характеристика всіх інверторів. На другому місці стоїть — чиста чи нечиста синусоїда.

Чим інвертори відрізняються один від одного?

Інвертори відрізняються одна від одної за кількістю вихідної потужності, напругою вхідного струму (12, 24, 48 вольтів), типу вихідного змінного струму (чиста або модифікована хвиля), наявності або відсутності вбудованого зарядного пристрою, реле перемикання навантажень, типу вихідного з'єднання (розетки на корпусі інвертора або клемні з'єднання дротів), а також за наявності додаткових функцій, як-от можливість програмування параметрів роботи, дистанційне керування або наявність різних реле керування.

Що таке інвертор із зарядним пристроєм?

Пристрій містить інвертор і автоматичний зарядний пристрій в одному корпусі. У разі вимкнення зовнішнього джерела живлення з напругою 220 вольтів, інвертор перемикає живлення вашого побутового обладнання на акумуляторні батареї. Після повернення зовнішнього джерела живлення автоматичний зарядний пристрій запускається для заряджання акумулятора.

Пікова потужність і вихідна — що це означає?

Вихідна потужність і пікова потужність — це дві різні характеристики інвертора. Пікова потужність вказує на максимальну потужність, яку інвертор може постачати впродовж короткого часу, зазвичай декількох секунд, для запуску електричного приладу з пусковою потужністю, яка може бути вищою за номінальну потужність інвертора. Після запуску електричний прилад переходить до звичайного режиму споживання або вихідної потужності, яка зазвичай менша, ніж пікова потужність. Інвертор зазвичай може перерозподілити пікову потужність на вихідну потужність від 1,5 раза до більше. Це дає змогу запустити під'єднані до інвертора електричні прилади з пусковою потужністю, що перевищує номінальну потужність інвертора.

Інвертор із чистим синусом (чиста синусоїдна хвиля) або квазі-синусом (модифікований синус)?

Струм чистого синусу — це струм, який має форму чистого синусоїдального коливання, ідеальний, без жодних спотворень або змін форми. Цей тип струму найефективніший для живлення електронного обладнання, оскільки він забезпечує мінімальну втрату енергії та зменшує шуми та перешкоди. Квазі-синус — це струм, що має форму, схожу на синусоїду, але з деякими спотвореннями, що призводять до зміни форми хвилі. Він використовується в деяких типах інверторів, які є менш цінними виробами, проте вони можуть негативно впливати на деякі типи електронного обладнання, як-от автоматика газових котлів, циркуляційні насоси, імпульсні блоки живлення для електронних пристроїв і навіть деякі різновиди побутових приладів, які можуть вийти. з ладу внаслідок несприятливого впливу струму. Тому для надійного харчування деяких типів обладнання рекомендується використовувати струм чистого синусу.

Які типи акумуляторів можна використовувати? Чи можна під'єднувати автомобільні акумулятори?

Більшість портативних автомобільних інверторів до 500 Вт зможе надати Вам 220 вольтів упродовж 30-60 хвилин від автомобільного акумулятора, навіть якщо двигун не працює. Однак час роботи залежить від стану та віку батареї, а також від потужності споживаної апаратурою з напругою 220 вольтів. Якщо Ви використовуєте інвертор у разі вимкненого двигуна автомобіля, Ваш акумулятор розряджатиметься, тому Вам необхідно запускати двигун упродовж хоча б 10 хвилин кожну годину, щоб заряджати його.

Якщо Вам потрібне постійне мобільне джерело живлення 220 в автомобілі для великих і тривалих навантажень, ми рекомендуємо придбати окрему батарею глибокого циклу, яка здатна перенести кілька сотень циклів повного розряджання заряджання. Звичайні автомобільні стартерні батареї призначені для коротких навантажень під час пуску двигунів і не підходять для систем резервного живлення. Зазвичай інвертори понад 500 Вт і стаціонарні інвертори безперебійного живлення вимагають найпотужнішої батареї глибокого циклу.

Під час вибору акумулятора треба звернути увагу на його тип. Хоча класичний автомобільний акумулятор є найдешевшим варіантом, акумулятори гелеві або AGM, хоча й дорожчі, під час роботи виділяють менше хімічних речовин і слугуватимуть Вам набагато довше. Також важливо звернути увагу на напругу та ємність акумулятора. Для домашнього використання та інвертора на 300 Вт підійдуть акумулятори з напругою 12 В і ємністю від 50 до 80 ампер-годинників залежно від бюджету. А ось для інвертора на 500 Вт потрібно вибирати акумулятор від 100/год.

Що необхідно для під'єднання інвертора?

Портативні інвертори потужністю 300 Вт можуть бути під'єднані до акумулятора за допомогою затискачів на клемах (крокодили). Але якщо інвертор має потужність понад 500 Вт, то його потрібно жорстко під'єднувати до батареї, щоб уникнути іскри контактів.

Основне правило полягає в тому, що для під'єднання постійного струму необхідно використовувати товсті дроти якомога меншої довжини. Якщо необхідно встановити інвертор далеко від батареї, то рекомендується використовувати подовжувач-пілот для змінного струму 220 В. Під'єднання постійного струму (від батарей до інвертора) рекомендується проводити не більш ніж 3 метри.

Також для систем безперебійного живлення великої потужності рекомендується встановлювати перебивач-автомат або запобіжник за постійним струмом, щоб уникнути можливих небезпечних ситуацій.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner