Під яке підлогового покриття можна встановлювати плівкова тепла підлога
Інфрачервоний плівковий тепла підлога завдяки ряду переваг, серед яких простота монтажу, універсальність і невисока вартість, здобув велику популярність і широке поширення.
Укладання проводиться на попередньо утеплену чистову стяжку. Однак важливо розуміти, що специфіка обігріву дозволяє використовувати далеко не всі підлогові покриття.
Особливості укладання ламінату на плівковий тепла підлога
При придбанні ламінату зверніть увагу на його товщину (не менше 8 мм) і матеріал, який повинен маркуватися HDF. Така позначка вказує на те, що ламінат може поєднуватися з плівковим інфрачервоним теплою підлогою, здатний витримувати високу температуру і не містить легко випаровуються летких речовин.
Унаслідок теплового впливу є ймовірність викривлення ламелей. Коефіцієнт термічного розширення в пластин невеликий, але навіть з урахуванням цього факту необхідно використовувати ламінат тільки з з'єднанням замкового типу, така стикування має плаваючим ефектом і не допустить підняття при нагріванні.
Для плівкового інфрачервоного теплої підлоги застосовують спеціальну перфоровану більш жорстку основу, що володіє зниженою товщиною і невеликим термічним опором (0,04 – 0,06 м2*К/Вт). Згідно з нормами, сумарна величина опору підкладки і ламінату не повинна перевищувати 0,15 м2*К/Вт.
Поверхня підлоги повинна безперешкодно віддавати тепло, тому важливо забезпечити доступ до неї повітря. На ламінат після установки теплої підлоги не можна стелити килими і ставити шафи без ніжок. В іншому випадку велика ймовірність перегріву закритого ділянки.
Комбінація інфрачервоної теплої підлоги і лінолеуму
Можливість установки плівкового теплої підлоги під лінолеум безпосередньо залежить від технічних характеристик та якості останнього.
Лінолеум з ПВХ — найбільш поширений бюджетний варіант, який має досить тривалий експлуатаційний термін і невисоку вартість. Більшість марок покриття з ПВХ не можна нагрівати понад +28 °С. При укладанні на інфрачервоний плівковий пол нагрівання доведеться обмежити до +26 °С.
Гліфталевий лінолеум має тонку тканинну основу, просочену лаком. За рахунок цього покриття володіє високою міцністю і еластичністю. Максимальний нагрів при використанні інфрачервоного підлоги — +35 °С.
Мармолеум — підвид лінолеуму, виготовлений з природних компонентів, зокрема льняного масла, деревної муки, вапна, смоли і джутової тканини.
Такий склад дозволяє мармолеуму бути:
-
міцним;
-
безпечним;
-
зносостійким;
-
термостійким.
Однак не всі види покриття можна використовувати в комбінації з плівковим підлогою, наприклад, наявність коркової крихти в складі виключає деякі класи мармолеум із списку рекомендованих матеріалів.
Специфіка використання ковроліну при укладанні теплої підлоги
Під покриття з довгим ворсом рекомендовано укладати саморегулюючі плівки, так як такий ковролін має дуже низьку теплопровідність і звичайні плівки можуть перегрітися під ним, а саморегулюючі, самостійно підлаштуються під тепловіддачу і відмінно впораються зі своєю функцією. Під тонкий ковролін з синтетичних волокон монтують звичайну інфрачервону нагрівальну плівку. Поверх неї в такому випадку обов'язково укладають тонкий шар фанери, а потім вже ковролін.
Як бачите, інфрачервоний тепла підлога досить універсальний в питанні підбору покриттів. Це стосується як тактильних відчуттів, так і ціни. У більшості випадків інформація про поєднанні з теплою підлогою міститься в технічних характеристиках до матеріалу.